Úvod »Solární plachta obdélník » Solární plachta 4,14 x 2,16 m

Solární plachta obdélník 4,14 x 2,16 m

Solární plachta na bazén obdélník 4,14 x 2,16 m je dodávána v černé i modrá barvě v tloušťce materiálu 180, 200 a 360 mikronů. Obdélníkové solární plachty jsou určeny pro vnitřní a venkovní bazény. Solární plachta slouží k ohřátí bazénové vody a k udržení její teploty v noci, nebo chladnějších dnech. U vnitřních bazénů snižuje solární plachta odpařování a tím snižuje náklady na provoz klimatizace, nebo bazénového odvlhčovače.


Vlastnosti solární plachty

Všechny solární plachty slouží k ohřátí vody v bazénu a k udržení teploty v noci, nebo v chladnějších dnech. V této základní funkčnosti není mezi plachtami 180, 200 a 360 mikronů žádný rozdíl. Rozdíl je v životnosti solární plachty, která je závislá na tloušťce materiálu, ze kterého je plachty vyrobena. Viz níže - životnost solární plachty.

Modrá a černá solární plachta

Rozdíl mezi modrou a černou solární plachtou je v ziskovosti tepla. Černá solární plachta má větší ziskovost než modrá, tudíž rychleji nahřeje vodu v bazénu. V tepelně izolačních vlastnostech není mezi černou a modrou solární plachtou rozdíl.

Životnost solární plachty

Solární plachta 180 mikronů: 2 roky

Solární plachta 200 mikronů: 3 roky

Solární plachta 360 mikronů: 5 let

Životnost solární plachty je závislá na způsobu jejího použití a skladování. Životnost solární plachty snižuje nadměrné chlorování bazénu, její tahání po drsné dlažbě a ponechání plachty na mrazu. Nevystavujte solární plachtu přímému slunci, pokud není položená na hladině bazénu. Ideální pro manipulaci se solární plachtou je použití bazénového navijáku, který zachází s plachtou šetrně a prodlouží tak její životnost.